Sigara ne kadar zamanda bırakılır?

Sigarayı bırakmak için tam bir süre vermek mümkün değildir. Çünkü bu durum kişilerin alışkanlıkları, sigaraya olan bakış açıları, ne kadar süredir sigara kullandıkları, kişinin sigarayı hangi ihtiyaçları ile eşleştirdiği ve sigaradan tam olarak ne anlam çıkardığına bağlıdır

Sigara bağımlılığı sadece bir sigara alıp yakmak ve o dumanı içinize çekmek değildir. Aslında her kişide sigara içmenin bir alt yapısı bulunur ve diğer bazı ihtiyaçlarınızı gidermekte kullandığımız bir araçtır. Kişiler bazen sinirli hallerinde, bazen mutluluk duyduklarında, bazen de sıkıntı çektikleri durumlarda veya daha farklı nedenlerle sigara içme ihtiyacı duyarlar. Açıkçası sigara içmek herkes açısından fark şeyleri ifade eder.

Sigara bırakma sürecini tam olarak tespit etmek ve zaman vermek zordur. Zaten önemli olan nokta sigarayı bırakmaya karar verdikten sonraki aşamadır. Sigara bırakma süreci kişiliğe ve kişiye göre değişiklik gösterir. Önemli olan sigara bırakma kararını almak ve bu kararı uygulamaya sokmaktır. Sonuçta sigara bir alışkanlıktır ve bırakmak ve tam olarak unutmak için kesinlikle belirli bir süre geçmesi gerekecektir. Sigarayı çok kıs bir sürede bırakanlar olduğu gibi çok daha uzun sürede bırakanlarda da vardır. Bu durum genelde kişinin psikolojisine göre değişebilmektedir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !